مقدمه:

  فناوری و دانش به ما امکان میدهد که فرض کنیم هر پدیده ی اسرار آمیزی قابل حل شدن است، و هر پرسشی لزوما پاسخی دارد. در گذشته ایمان بشر را به پذیرش این مطلب سوق میداد که اموری اسرار آمیز و گوشه هایی از حیات وجود دارند که قابل توضیح نیستند.

   عکسبرداری کرلیان:

  در تصویر برداری کرلیان (semyon kirlian) که گاهی آن را الکتروفتوگرافی نیز مینامند، برای تولید تصویر از الکتریسیته با ولتاز بالا استفاده میشود. این فناوری در سال۱۹۳۹ میلادی توسط یکی از برق کاران اتحادیه ی جماهیر شوروی به نام سمیون کرلیان تکمیل گردید. در کاربرد عادی این روش ، شئ را که موخواهد از آن عکس بگیرد مستقیما آن را روی یک صفحه فیلم عکاسی نور ندیده قرار میدهند. در این شیوه ی عکاسی، تصاویر اشیا به گونه ای ظاهر میشوند که درخششی هاله وار پیرامون آن ها را احاطه کرده است. در تصاویر مربوط به موجودات زنده این درخشش کاملا برجسته می نماید. و این امر باعث شده تا فراروانشناسان ادعا کنند عکس های کرلیان مدرکی دال بر وجود انرزی روحی هستند. 

  مغناطیس زمینی:

  صد ها سال است بشر در جست و جوی یافتن توضیح برای پدیده های اسرار آمیز است. چه چیزی ممکن است باعث (( ظهور ارواح آشوبگر)) ، ((ناپدید شدن انسان ها و اشیاء)) و ((مشاهده ی نور های عجیب در آسمان)) یا ((تصاویر دامنه ی تپه ها)) شود؟

  درست پس از جنگ جهانی دوم گای آندوود (Guy Underwood) به انجام مجموعه ای از آزمایش ها پرداخت. او کار را با بررسی مناطق پیش از تاریخ توسط یک تکه چوب گمانه زنی را شروع کرد و به زودی به این کشف رسید که هر یک از این مناطق یک یا چند مرکز یا ((چشمه ی کور)) هستند که از آنها جریان هایی جاری میشود. چنین به نظر میرسد که در این مناطق نوعی جریان الکتریکی وجود دارد که اغلب شکل یک مار پیچ بزرگ را به خود میگیرد. برای مثال استون هنج صاحب توده های انبوهی از این جریان ها به صورت حلقه ها و گرداب هاست. قدرت روحی استون هنج را میتوانبر اساس نظریه ی آندروود توضیح داد، این جریان ها امکان میدهند تا حالات احساسی مربوط به حوادث در اتمسفر باقی بمانند. ( این نظریه در حد حدس و گمان باقی مانده است اما اگر درست باشد جواب بسیاری از پدیده ها را یافت) چند سال پس از اکتشاف آندروود ، یک قوم شناس بریتانیایی به نام تی. سی. لتبریج (T.C. lethlethbridge) بر اساس اندیشه ی خود درباره ی میدان مغناطیسی یا میدان های نیرو این نظریه را تکمیل کرد. او دریافت که در مناطق مشاهده ی تردد ارواح  یا وقوع پدیده های دیگر، آونگ گمانه زنی او شروع به نوسان میکند و وقتی دستش به حالت سکون بر روی یک سنگ احساسی از قلقلک به او دست می دهد. مشخص شد که در این مکان ها جریان های مورد بحث بسیار نیرومند اند.

  عکسی از استون هنج و توضیحاتی در باره ی آن:

     

 استون هنج در جنوب انگلستان، یکی از بناهای بزرگ سنگی است که توسط مردم باستان در اروپا ساخته شده است. سازندگان استون هنج، از سال 3100 پیش از میلاد، سنگهای این بنا را به شکل چند دایره تو در تو، در مکان فعلی آن کار گذاشتند. احتمالا از این دایره های سنگی برای مشاهده حرکات خورشید ، ماه و ستارگان که در آن زمان طی مراسم مذهبی مورد پرستش قرار می گرفتند، استفاده می شده است. سنگهایی شبیه به آنچه که در این بنا به کار رفته، در مناطق دیگر مانند کارناک فرانسه و نیوگرنج ایرلند یافت شده است.

                        منبع مطالب در خصوص استون هنج: http://daneshnameh.roshd.ir

   دنیای جدید:

  برخی از اموری که اکنون به عنوان پدیده های بی توضیح یاد میشوند روزی به عنوان رویدادهای کاملا طبیعی مورد پذیرش قرار خواهند گرفت. شاید عقاید کسانی که برای دست یابی به ادراک درستی از پدیده ها ی ناشناخته و غیر عادی در تلاش هستند، روزی مارا به مرز دنیایی نوین رهنمون شود.

  ممکن است ما امروز نتوانیم بفهمیم که آگاهی از دلایل اموری نظیر توانایی برخی از افراد در برقراری ارتباط با دیگران از طریق قدرت ذهن یا نحوه ی آتش گرفتن خود به خودی انسان ها یا شفای ناگهانی به چه درد میخورد، ولی با درک این مطلب که آن چه برای ما قابل توضیح نیست، لزوما حقه بازی، خرافات یا جنون به شمار نمی رود، میتوانیم زندگی مان را متحول کنیم. این گفته به این معنا نیست که تمامی اسرار قابل توضیح اند و یا این که همه ی آن ها واقعیت دارند.

  پدیده های بی توضیح، امور جدیدی نیستند، فقط توضیحات ارائه شده برای این معما های کهن قانع کننده نبوده اند. 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم بهمن 1389ساعت 23:37  توسط مجید | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو وبلاگ
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ

مطالب برگزیده
ایران پاپ آپ
به راستی آیا ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ پایان دنیاست؟
آرشیو مطالب برگزیده
نوشته های قدیمی
دی 1391
آذر 1391
آبان 1391
مهر 1391
شهریور 1391
مرداد 1391
تیر 1391
خرداد 1391
اردیبهشت 1391
فروردین 1391
اسفند 1390
بهمن 1390
دی 1390
آذر 1390
آبان 1390
خرداد 1390
اردیبهشت 1390
فروردین 1390
اسفند 1389
بهمن 1389
دی 1389
آذر 1389
آبان 1389
مهر 1389
شهریور 1389
مرداد 1389
خرداد 1389
اردیبهشت 1389
فروردین 1389
آرشیو موضوعی
عجیب ترین مکانهای زمین
بیماریهای ترسناک
بشقاب پرنده ها و موجودات فرازمینی (UFO)
روح
آخرالزمان و ظهور مهدی موعود
انسانهای عجیب
دانلود کتابهای متافیزیکی
فراماسونری و شیطان پرستی
موجودات عجیب و ناشناخته
جن
عجیب ترین نظریه های دانشمندان
معماهای مرموز و حل نشده جهان
متافیزیک
عجایب باستان شناسی
21 دسامبر 2012
نجوم
نویسندگان
مجید
ایران آریا
مجید
دوستان
ضد شیطانیسم
متافیزیک و علوم ماورایی و عرفانی
جهان های موازی
دنیای ماوراء - جن،ارواح و مرگهای واقعی
ܓܨஜミ★ミ..علوم غریبه ..ミ★ミஜܓܨ
وبلاگ جن و ماورالطبيعه و علوم غريبه
موجودات فرازمینی ، یوفو و جهان عجایب
دنياي اسرار آميز
وبلاگ جهان پنهان
ایران آریا
دنیای ناشناخته
بیداری اسلامی
طبیعت ناشناخته (احسان)
*** 2012 و آخرالزمان ***
بُعـد ناشناخته علـم!
*** جور وا جور ***
مدرن پیکس ( عکس های خفن و جدید )
مجهولات دنیای انسانها
دانلود و اخبار بازی های ماشینی
پاتوق خنده
آموزش کامل آرایش و زیبایی بانوان
time


امروز
آمار بازدید
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM